TIRAŞ KÖPÜĞÜ YARDIMIYLA TEMİZLEYEBİLECEĞİNİZ 5 ŞEY

Spread the love
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Tıraş köpüğü kullanarak temizleyebileceğiniz 5 şey..!

tıraş köpüğünün farklı kullanım alanları

tıraş köpüğünün farklı kullanım alanları

Biraz garip gelebilir ama,tıraş köpüğünün  tıraş olmak dışında faydalı olabileceği kullanım alanları da mevcut!


Tıraş köpüğü kullanarak temizleyebileceğiniz 5 şey..!

Tıraş köpüğünü mutfakta,banyoda evinizdeki çoğu alanda kullanabileceğiniz aklınıza gelir miydi?Biz de size bu yazımız da tıraş köpüğünden faydalanabileceğiniz 5 kullanım alanından bahsedeceğiz.

 1. Lekeler : Leke yapmak çok kolay,ama çıkarmadı da bazen bir o kadar zor olabiliyor. Halı ya da giyeceklerinizin üzerindeki lekelere biraz köpük püskürtün.Kıyafetlerde biraz bekleyip,ovalamaya başlayın. Daha sonra ise normal yıkama işlemi uygulayın. Halıda ise, köpüğü sıkın,ovalama işlemi yapın,daha sonra bir süre bekletin ve sıcak su ve havluyla çıkarın. Silme ya da sürtme yerine,hafif dokunuşu tercih edin.
 2. Fırın : Tıraş köpüğünün bir diğer kullanım alanı fırınlardır. Tepsiyi çıkarın üzerine tıraş köpüğü püskürtün. Tepsiyi yerine koyun ve fırını 50 santigrat dereceye açın.30 dakika bekleyin. Fırını kapatın ve soğumasını bekleyin. Kalan yağları ve kirleri bulaşık beziyle temizleyin.
 3. Saç fırçası : Saç fırçasını ne kadar temizlemeye çalışsanız da hala yağ ve saç ürünleri artıkları birikebilir. Tıraş köpüğü bu durumda yardımcı olabilecektir. Fırça üzerine biraz köpük püskürtün. Bir süre bekletin. Sıcak su ile durulayın. Fırçanız yeni gibi görünecektir.
 4. Aynalar : Duş sonrası aynaların buğulanmasını önlemek için, aynanın üzerine  tıraş köpüğü püskürtün. Bir bezle ovun. Temiz ve kuru bir havluyla fazlalıkları temizleyin. Duşta artık buğulanma yapmayacaktır.
 5. Ayaklar : Peeling eldiveni ile ayaklarınıza bir miktar tıraş kremi sürün. Bir havluyu ılık suyla ıslatıp  ayaklarınıza sarın. Yaklaşık 15 dakika kadar bekletip durulayın. Ayaklarınız yumuşacık olacaktır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir