SİVRİSİNEK ISIRIĞI KAŞINTISINI GEÇİRMEK İÇİN NELER YAPILMALI

Spread the love
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Sivrisinek ısırığı kaşıntısını geçirmek için neler yapılmalı?

Sivrisinek ısırığı kaşıntısını geçirmek için ne yapmalı?

Sivrisinek ısırığı kaşıntısını geçirmek için ne yapmalı?

Sadece çıkardıkları vızıltı sesleriyle değil,sivrisinekler ısırıklarıyla da çoğu zaman bizlere zor anlar yaşatabiliyorlar. Peki bu kaşıntılı ısırıklar için neler yapabiliriz?


Sivrisinek ısırığı kaşıntısını geçirmek için neler yapılmalı?

Yaz ayları,yeşillik,bol güneş bolca da kaşıntı. Sizler için sivrisinek ısırıklarının neden olduğu kaşıntıları azaltmak hatta tamamen ortadan kaldırmak için bir kaç yöntem paylaşacağız.

  1. Karbonat

Kabartma tozu dolabımızda her zaman bulunan malzemelerden bir tanesidir. Çok farklı amaçlar için de kullanırız. Karbonatı,sivrisinek ısırıklarına karşı da kullanabiliriz. Küçük bir kabın içerisine bir kaşık kabartma tozu koyun ve bir macun kıvamına gelene kadar su ile karıştırın. Bu macunu ısırıkların üzerine sürün ve 15 dakika kadar bekletin. Daha sonra durulayın.

2. Limon ya da limon suyu

İçerdiği asit sebebiyle kaşıntıları hafifletmeye yardımcı olacaktır. Ayrıca,enfeksiyonları önlemeye de yardımcı olacaktır. Isırığın üzerine limon ya da limon suyu sürebilirsiniz.Ancak bunu yaparken kapalı bir ortamda olmaya dikkat edin. Güneşte kalmayın ki cildiniz kurumasın.

3. Deniz suyu

Denize  yakınsanız hemen suya atlayın. Tuz ısırıkları gidermede yardımcı olacaktır. Sıcaklarda en ideal çözüm bu olsa gerek!

4. Aloe vera

Bu mucize bitki de aslında her evde bulunması gerekenlerden. Faydaları bitmiyor. Isırıklara karşı oldukça etkili olabiliyor. Kaşıntılı sivrisinek ısırıkları için kullanabilirsiniz.

5. Diş macunu

Sivrisinek ısırığı üzerine diş macunu sürerseniz bu kaşıntıyı hemen alacaktır. Aynı şekilde ısırık üzerine biraz nane sürmek de etkili olacaktır.

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir