LİMONU BUZLUĞA ATIP DONDURUN BAKIN NE İŞE YARIYOR

Spread the love
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Limonu buzluğa koyup dondurun,bakın ne işe yarıyor..!

Limonu buzluğa atıp dondurun,bakın ne işe yarıyor

Limonu buzluğa atıp dondurun,bakın ne işe yarıyor

Limon suyu içmenin sindirime iyi geldiğini,bağışıklık sistemini güçlendirdiğini çoğumuz biliyoruzdur. Peki, limonun kanseri önleyip onunla savaşabildiğini biliyor musunuz?


Limonu buzluğa koyup dondurun,bakın ne işe yarıyor..!

Limon,vücudumuz için çok faydalı doğal bileşenler olan limonoid içerirler. Limonin olarak anılan özel bir limonoid çeşidi, kolesterolü azaltır ve kalp rahatsızlıklarını önler.Ayrıca limonlarda bulunan 11 farklı çeşit limonoid de meme kanseri hücrelerinin büyümesini engelliyor. Aslında bu limon tedavisinin, geleneksel kemoterapi tedavisinden 10,000 kat daha etkili olduğu gösterilmiştir.

Peki bu limonoidler nerede bulunurlar? Limonidler, daha çok limonun kabuk kısmında bulunurlar. Meyve suyu içerek alabileceğiniz limonoid sayısının yaklaşık 10 katını limonun kabuğu içeriyor. Suyun içine limon koyduğunuz zaman bile, alabileceğiniz tüm limonoidleri alamıyorsunuz. Bunun yerine sizlere limon dilimlerini dondurmanızı öneriyoruz.

Önce limonu yıkayın.Daha sonra tercihinize göre ister dilimleyin isterseniz tüm bırakın. Sonra limonu ya da limonları buzdolabı poşetine yerleştirin ve donmaya bırakın. Bu koruma yöntemiyle,her seferinde limonları aylarca saklayabilirsiniz.İhtiyacınız olduğunda taze bir şekilde kullanabilirsiniz.

Kullanmaya hazır olduğunda limon dilimini alıp rendeleyin. İster içeceğinize,isterseniz salatanıza,dondurmaya,çorbaya tüketebileceğiniz her şeye ekleyebilirsiniz.

Bu anti kanser ve anti mikrobiyal özellikler dışında, detoks etkisi gösterir,sizleri depresyona karşı korur.

Pankreas,akciğer,prostat, kolon gibi 12 kanser türünün malign hücrelerini öldürür. Ayrıca kanın ph seviyesini düzenler.

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir