KUMAŞTAKİ KAN LEKELERİ NASIL ÇIKAR

      Yorum yok KUMAŞTAKİ KAN LEKELERİ NASIL ÇIKAR

Kumaştaki kan lekeleri nasıl çıkar?

kumaştaki kan lekeleri nasıl temizlenir

kumaştaki kan lekeleri nasıl temizlenir

Kan lekeleri,özellikle kuruduktan sonra çıkarması oldukça zor olan lekelerdir. Bu sebeple leke oluşur oluşmaz derhal müdahale edilmelidir.

Kumaştaki kan lekeleri nasıl çıkar?

Bahsedeceğimiz bu yöntemle,kumaşlarda oluşan kan lekelerini çıkarmanın artık göründüğü kadar zor olmadığını göreceksiniz.

Leke oluştuğunu gördüğünüz an,elinizi çabuk tutun ve derhal müdahale etmeye çalışın.


Kumaşlardaki kan lekelerinden kurtulmak için size gerekli olacak malzemeler:

Kan lekesini gördüğünüz an,hiç vakit kaybetmeden lekeye hidrojen peroksit uygulayın ve diş fırçasıyla güzelce fırçalayın.

Fırçalama işleminden sonra, yaklaşık 10-15 dakika kadar hidrojen peroksitini lekenin derinlerine kadar işlemesi için bekleyin. Daha sonra durulayın. Eğer lekenin çoğu çıkmışsa çamaşır makinesinde güzelce yıkayın.

Eğer leke hala biraz yoğun gibiyse,daha etkili bir yöntem deneyeceğiz demektir. Bu sefer hidrojen peroksit dökerken bir damla da bulaşık deterjanı ekleyip,üzerine biraz kabartma tozu ilave edip,diş fırçasıyla fırçalayın.Daha sonra durulayın.Durulamadan sonra lekeyi doğrudan çamaşır makinesine atın ve normal yıkama işlemi uygulayın. ( Hidrojen peroksitten dolayı renk kaybı yaşamamak için işlemi uygular uygulamaz çamaşır makinesine atın)Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir