GEZEN TAVUK YUMURTASI ORGANİK YUMURTA NASIL ANLAŞILIR

Gezen tavuk yumurtası organik yumurta nasıl anlaşılır

Gezen tavuk yumurtası nasıl olur
Gezen tavuk yumurtası organik yumurta nasıl anlaşılır

Öncelikle Gezen tavuk nedir?sorusuna cevap verelim.Gezen tavuk tavukların kapalı ortam dışında dolaşıp doğal olarak kendi yeminin kendisinin bulduğu, güneş ışığı alarak doğal ortama uygun olarak yaşayan tavuklardır.

İşte bu tavukların yumurtalarına da gezen tavuk yumurtası deniliyor.Tezgahlarda bir çok yerde gezen tavuk,gezen tavuk yumurtası satıldığını görmüşsünüzdür.

Peki gezen tavuk yumurtası nasıl anlaşılır?Nasıl olmalı?Doğal yumurtayı anlayabilmeleri için tazelik önemli.Yumurtayı elinize aldığınızda yumurta ağır olmalı.Yumurtanın kabukları kaygan değil hafif pullu gibi olur.


Asıl imkan varsa yumurtayı kırıp içerisini görmek lazım.Yumurtanın taze olup olmadığı nasıl anlaşılır?Yumurtayı kırdığınızda taze olması durumunda dağılma olmaması gerekiyor.Ayrıca sarısı yarım yuvarlak ve hafif bir siyah nokta olması doğal yumurta olduğunu gösterir.

Gezen yumurtanın kabukları daha ser olması gerekir.Aşağıda detaylı olarak Zahide hanımın programında detaylı olarak konu ele alınmış videodan izleyebilirsiniz.


Gezen tavuk yumurtası organik yumurta nasıl anlaşılırBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir