ESKİ ÇİN YÜZ OKUMA HARİTASI İLE HANGİ RAHATSIZLIĞINIZ OLDUĞUNU ÖĞRENİN

Spread the love
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Eski Çin yüz okuma haritasına bakarak hangi organınızın rahatsız olduğunu öğrenebilirsiniz..!

Eski Çin yüz okuma haritası ile hangi rahatsızlığınız olduğunu öğrenin

Eski Çin yüz okuma haritası ile hangi rahatsızlığınız olduğunu öğrenin

Yüzyıllardır geleneksel Çin tıbbı doktorları vücuttaki sağlık sorunlarını öğrenmek için yüz okuyorlar.


Eski Çin yüz okuma haritasına bakarak hangi organınızın rahatsız olduğunu öğrenebilirsiniz..!

Açıklaması ise gayet basit. Yüz cildi çok ince ve hassas olduğu için eğer bir rahatsızlığınız varsa,bir şekilde döküntü,leke,lezyon şeklinde kendisini belli edecektir diyorlar.

Bu teknik,  yüzdeki her bir bölümün  vücudun bir kısmı ile bağlantılı olduğunu iddia ediyor. Yüz haritasını nasıl okuyacağınız ise aşağıda verilmiştir:

1) AlınSindirim sistemi sorunları: Sindirim sistemi sorunları genelde işlenmiş gıdaların, şekerlerin ve yağların aşırı tüketiminden kaynaklanmaktadır.  Yüksek düzeyde stres ve aşırı alkol tüketimi başka nedenler arasındadır. Mümkünse alkol tüketmekten kaçının ya da en aza indirin. Günde 2 lt su tüketmeye çalışın. İyi bir gece uykusu da size yardımcı olacaktır.

2) Kaş kemeri-Böbrek sorunları: Böbrekler, dolaşım bozukluğu,fazla alkol,kalp sorunu ,sigara tüketiminden etkilenebilirler.Bol su tüketin,kahve,alkol, ek şeker içeren içecekleri daha az tüketin.

3)Kaş arası-Karaciğer sorunları: Kronik yorgunluk ya da çok fazla  et tüketiminden kaynaklanıyor olabilir. Bu durumda mide ve karaciğer aşırı yüklenir ve düzgün bir şekilde çalışamaz. Mümkün olduğunca taze ve çiğ yiyecekler tüketmeye çalışın.

4) Burunkardiyovasküler hastalıklar: Bozuk dolaşım,mide asiditesi,şişkinlik ve aynı zamanda kirli hava kalp problemlerine ya da yüksek tansiyona neden olabilir.

5)Elmacık kemikleri– akciğer sorunları: Sigara ya da hava kirliliği kaynaklı astım yada diğer sağlık sorunlarının bir işareti olabilir. Yine aynı şekilde göz çevresi koyu halka oluşumu da bir işarettir. Sigara içiyorsanız bırakmaya çalışın ya da en aza indirin. Kirli havaya maruz kalmamaya özen gösterin.

6)Yanaklar– böbrek ve akciğerler: Yanaklarınızda olağan dışı değişiklikler varsa bunlar zayıf beslenme,fazla şeker, yüksek stres,ya da sigara içmekten kaynaklanıyor olabilir.

7)Çene ve ağız – mide problemleri: Karnınız yağ,şeker,kahve,baharat ve alkolün aşırı tüketilmesinden rahatsız olabilir. Yüksek düzey stres ve düzensiz uyku da mide sorunlarına neden olabilir.

8)Boyun ve çene– Hormon dengesizliği: Hormonal dengesizlik, çok tuzlu ve baharatlı yiyeceklerden kaynaklanıyor olabilir. Bir başka sebep ise aşırı kafein tüketimi.

 

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir