ÇANTALARDAKİ JEL PAKETLERİ BAKIN BAŞKA NERELERDE KULLANILABİLİR

Spread the love
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Çantalardaki jel paketleri atmayın.Bakın daha başka nerelerde kullanabilirsiniz..!

Çantalardaki jel paketleri bakın nerelerde kullanabilirsiniz

Çantalardaki jel paketleri bakın nerelerde kullanabilirsiniz

Yeni bir çanta aldığınızda içinden çıkan minik jel paketlerini biliyorsunuz. İşte onlar diyoruz, başka bir çok yerde yeni yardımcınız olabilirler.


Çantalardaki jel paketleri atmayın.Bakın daha başka nerelerde kullanabilirsiniz..!

Çanta ya da ayakkabı kutularında bulabileceğiniz bu minik torbaların görevleri bulundukları ortamdaki nemi emmek. Su buharını emer ve onu orada tutarlar. Böylelikle aldığınız ürünü korumuş olurlar. Bakın nerelerde kullanılabilirler,

 1. Fotoğraflar : Eski fotoğraflarınızın olduğu kutunun içine bu poşetlerden yerleştirirseniz renklerini daha uzun süre koruyacaklardır.
 2. Kamera : Tatile gittiğinizde kameralarınızın objektifleri nemlenmesi oldukça yüksek bir ihtimaldir. Suyun kameranıza sızmasını engellemek için kameranızı muhafaza ettiğiniz çantaya bu poşetlerden koyabilirsiniz.
 3. Kıyafetler : Kıyafetlerinizi bir bavula koyduğunuzda, onların da nemlenme ihtimali vardır. Giyerken nemi hissedebilirsiniz ve hatta bu koku bile yapabilir. Bu sorunu engellemek için bavula yine  bu poşetlerden yerleştirmek sizi nem sorunundan kurtaracaktır.
 4. Mücevherler : Nemli ortamlarda tutmasanız bile mücevherler ister istemez nemlenebiliyorlar ve renklerini kaybedebiliyorlar. Mücevher kutunuzun içine yerleştirdiğiniz jel poşetler size yardımcı olacaktır.
 5. Araba camları : Özellikle kışın araba camlarında buğulanma sorunu yaşıyorsunuzdur. Bunun için gösterge paneline bu jel poşetlerden yerleştirebilirsiniz. ( ya da Araba camlarının buğulanmasını bu yöntemle önleyebilirsiniz başlıklı yazımızı da inceleyebilirsiniz)
 6. Telefon : Telefonunuz suya mı düştü? Pirinç yöntemini çoğunuz biliyorsunuzdur ancak bu yöntemin daha etkili olduğunu söyleyebilirsiniz. Bir kase içine bu jel toplardan dolurun ve telefonu içine yerleştirin. 24 saat orada bırakın.

Ağız gargarasının birbirinden farklı kullanım alanları başlıklı yazımız da ilginizi çekebilir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir