ÇAMAŞIR YIKARKEN YUMUŞATICI KULLANMAYIN ÇÜNKÜ

Çamaşır yıkarken kimyasal yumuşatıcılar kullanmaktan vazgeçin..!

Çamaşır yıkarken kimyasal yumuşatıcılardan vazgeçin

Çamaşır yıkarken kimyasal yumuşatıcılardan vazgeçin

Hala yumuşatıcı kullanan bir sürü insan var.Reklamlar yumuşacık mis kokulu çamaşırlar için yumuşatıcı kullanmanızı söylüyor. Ama bu ne kadar sağlıklı?

Çamaşır yıkarken kimyasal yumuşatıcılar kullanmaktan vazgeçin..!

Temiz çamaşırlarınızı bu kimyasallarla kirletmenize hiç gerek yok. Bakın yumuşatıcıların içerisinde hangi maddeler varmış:

  1. Alfa-terpineol : Bu tehlikeli kimyasal baş dönmesi,baş ağrısı,hafıza kaybı,hatta yüzünüzde uyuşukluk boyun ve sırt ağrısı gibi sorunlara sebep olabiliyor.
  2. Benzil asetat : Pankreatik kanserle bağlantılı bir kimyasaldır. Dumanlar, gözünüz ve solunum yollarınızda tahrişe neden olabilir.
  3. Benzil alkol : Merkezi sinir sistemi bozuklukları,baş ağrısı,bulantı, kusma, baş dönmesi,kan basıncında aşırı düşüşler gibi çok sayıda sağlık sorunların yol açabilir.
  4. Kloroform: Kloroform,güçlü bir kanserojen nörotoksindir ve bilinç kaybı,mide bulantısı,baş ağrısı, kusma ve/ ve ya baş dönmesi ve uyuşukluk gibi bir çok sağlık sorununa neden olabilir.
  5. Linalool: Solunum problemlerine, kas koordinasyonunun kaybına neden olduğu biliniyor.

Bu kimyasalları kullanmak yerine doğal bir alternatif olan sirkeyi kullanabilirsiniz. Sirkenin çok sevilen bir temizlik maddesi olduğu aşikar.Çamaşırlarınızı yumuşatmak için de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Sirkenin yanında isterseniz biraz da amonyak ekleyebilirsiniz.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir