BULAŞIK MAKİNESİ TABLETLERİNİN FARKLI KULLANIM YÖNTEMLERİNİ BİLİYOR MUSUNUZ

Evinizdeki bu 5 farklı alanda bulaşık makinesi tabletini kullanabilirsiniz..!

Bulaşık makinesi tabletini kullanabileceğiniz 5 farklı alan

Bulaşık makinesi tabletini kullanabileceğiniz 5 farklı alan

Bulaşık makinesi tabletini sadece bulaşık makineniz için mi kullanıyorsunuz? Bu da ne biçim soru demeyin, çünkü bu tabletleri farklı bir çok yerin temizliğinde kullanabilirsiniz.

Evinizdeki bu 5 farklı alanda bulaşık makinesi tabletini kullanabilirsiniz..!

Çok fonksiyonlu olan bulaşık makinesi tabletlerini kullanabileceğiniz alanlardan bazılarını söyleyelim.

  1. Fritöz : Fritöz temizliği oldukça zahmetlidir. İçindeki tüm yağı temizlemek çok zordur. Ancak bu durum bulaşık makinesi tabletiyle kolay bir hale dönüşebilir. Boş fritözü 3/4 lük oranında ılık suyla doldurun ve içine bulaşık makinesi tableti ekleyin. Fritöz sepetini de orada bırakın. Fritözü açın,ancak 90°C den sıcak olMamasına dikkat edin. Yaklaşık 10 dakika bekletin. Sonra fritözü sıcak su ile durulayın.
  2. Koku giderici :  Bazen bir yemek yaparız ve kokusu bütün mutfağa siner ve günlerce geçmez. Özellikle balık kızartılıyorsa. Bu yemek kokularından bulaşık makinesi tableti yardımıyla kurtulabilirsiniz. Büyük bir tencere alın ve içine su doldurun. Düşük ısıya koyun ve içerisine bulaşık makinesi tableti atın. Yemek kokuları bu sayede emilerek eviniz daha güzel kokacaktır.
  3. Kupalardaki kahverengi lekeler : Kupa,bardaklardaki çay ve kahve lekeleri için de bulaşık makinesi tableti kullanabilirsiniz. Bu kupaların içine kaynar su döküp bulaşık makinesi tableti ekleyin ( bölerek kullanabilirsiniz) ve 1 saate kadar bekletin. Daha sonra durulayın. Kahverengi lekelerin kaybolduğunu göreceksiniz.
  4. Sarı ter lekeleri :  Özellikle beyaz tişörtlerdeki sarı ter lekeleri oldukça can sıkıcıdır. Tek yapmanız gereken çamaşır makinenize bulaşık makinesi tableti eklemek. Düzenli yıkama programınızı takip edin. Kıyafetleriniz pırıl pırıl olacaktır. ( Ter lekelerinden bu yöntemle kurtulabilirsiniz başlıklı yazımızı da inceleyebilirsiniz.)
  5. Tencere ve tavalar : Tencere ve tavalardaki yanık yemek kalıntılarını çıkarmak da zor olabiliyor çoğu zaman. Tencere ya da tavayı ocağın üzerine koyup içerisine su ekleyin. Daha sonra da tableti ekleyin. Yüksek sıcaklığa ayarlayın ve bir kaç dakika kaynatın. Daha sonra ise bir sünger yardımıyla tencereyi ve ya tavayı tekrar temizleyin. ( Yanmış tencere ve tavalarınızı bu yöntemle kolayca temizleyebilirsiniz başlıklı yazımızı da inceleyebilirsiniz.)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir