BU MEYVENİN FAYDALARINI DUYUNCA ÇOK ŞAŞIRACAKSINIZ

Spread the love
 •  
 •  
 • 4
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Sivilceden migrene,gümüş parlatmadan diş beyazlatmaya bir çok faydası olan bu meyveyi duyunca çok şaşıracaksınız..!

Sivilceden migrene bir çok faydası bulunan meyve

Sivilceden migrene bir çok faydası bulunan meyve

Aknelerin azaltılması,kırışıkların giderilmesi,dişlerin beyazlatılması yetmedi etlerin yumuşatılmasına kadar birbirinden farklı kullanım alanı olan bu meyve sizleri çok şaşırtacak.


Sivilceden migrene,gümüş parlatmadan diş beyazlatmaya bir çok faydası olan bu meyveyi duyunca çok şaşıracaksınız..!

Bahsettiğimiz bu mükemmel meyve muz! Daha doğrusu muz kabukları!! Bu yazımızı okuduktan sonra muz kabuklarını artık hemen atmayacaksınız. Ne işlere yarıyor peki?Hemen başlayalım,

 1. Akneleri azaltmaya yardımcı olur. Muz kabukları C , E vitaminleri,potasyum,çinko,demir ve manganez içerir.Ayrıca muz kabukları,içerdiği lutein ve karotenoidler yardımıyla iltihaplı cilt için çok yardımcı olur ve akneleri azaltırlar. Bunun için muz kabuklarını cildinize sürün ve 5-10 dakika kadar bekleyin. Daha sonra durulayın.Günde 2 kez tekrarlayabilirsiniz.
 2. Kırışıklıkları azaltmaya yardımcı olur. Cilt kırışıklıkları cildin elastikiyetini kaybettiği zaman ortaya çıkar. Muzdaki antioksidanlar ve C vitamini  bu kırışıklıkları azaltamaya yardımcı olacaktır.Muz kabuğunu yüzünüze sürüp 30 dakika bekletin. İsterseniz gece boyunca da tutabilirsiniz. Daha sonra yüzünüzü yıkayıp nemlendirin.Haftada 3 kez tekrarlayabilirsiniz. ( Cilt kırışıklığı ve lekelere karşı aspirin maskesi tarifleri başlıklı yazımızı da inceleyebilirsiniz.)
 3. Gümüşleri parlatmaya yardımcı olur. Gümüşleriniz kararmaya başladığı zaman, bir muz kabuğu kullanmayı deneyebilirsiniz. Muzun içerisindeki potasyum sizlere bu konuda yardımcı olacaktır. Muz kabuklarını blender a yerleştirin. Karışıma yarım bardak su ekleyin. Macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Bu macun yardımıyla gümüşlerinizi parlatabilirsiniz.
 4. Kıymıkların çıkarılmasına yardımcı olur. Muz kabukları içerdiği enzimler sayesinde cilde giren yabancı cisimleri cildin yüzeyine çekme özelliğine sahiptir. bu da bu cismin bir cımbız yardımıyla çekilmesine kolaylık sağlayacaktır.cildin etkilenen bölümüne muz kabuğunu sürün. 15 dakika cildin üzerinde bekletin.
 5. Diş beyazlatmasına yardımcı olur. Dişlerde oluşan kahve ve çay lekelerini,sararmaları muz kabuğu yardımıyla azaltabilirsiniz. Dişlerinizi fırçalayın,iyice temizleyin. Ardından muz kabuğunu 2 dakika boyunca dişlerinize sürün. Dişlerinizi tekrar durulayın.( 2 dakikada diş beyazlatma formülü başlıklı yazımızı da inceleyebilirsiniz.)
 6. Vücudunuzda oluşan yara izlerinin görüntüsünü azaltmaya yardımcı olur. Muz kabukları şişlik,kızarıklık,yara izlerini azaltma yeteneğine sahiptir. Muz kabuğunu etkilenen bölgeye sürün. 1 saat ve ya 1 gece bekletin. Günlük olarak tekrarlayın.
 7. Migren ve baş ağrısına iyi gelir.  Ağrılarınız hafifletmeye yardımcı olan şey,muz kabuğunun içerdiği potasyumdur. Muz kabuklarını 1 saatliğine dondurucuya koyun. Daha sonra kabukları çıkarttığınızda alnınıza ve ya boyun arka kısmına koyabilirsiniz. Isınana kadar orada tutun. ( Migrene iyi gelen çay tarifi başlıklı yazımızı da inceleyebilirsiniz.)
 8. Etleri yumuşatmaya yardımcı olur. Bifteğin nemli kalmasını sağlamak için,pişirme kabına biraz muz kabuğu ekleyebilirsiniz.Bu sayede etin sulu ve lezzetli kalmasını sağlayabilirsiniz.
 9. Kaşıntılı deriyi rahatlatmaya yardımcı olur. Kaşıntılı ciltler için muz kabukları harika bir ilaçtır. Muz kabukları histamin içerir. Sivrisinek gibi cildinizde kaşıntıya kızarıklığa neden olan durumlarda etkilenen bölgeye muz kabuğunu 10-15 dakika uygulayabilirsiniz.

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir