BEBEK ŞAMPUANINI KULLANABİLECEĞİNİZ 8 FARKLI ALAN

Spread the love
  •  
  •  
  • 1
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Bebek şampuanını bu 8 farklı alanda kullanabilirsiniz

bebek şampuanını bu 8 farklı alanda kullanabilirsiniz

bebek şampuanını bu 8 farklı alanda kullanabilirsiniz..

Sadece güzel kokmakla kalmıyor bebek şampuanları,bir çok kullanım alanları var. Evet bebek şampuanları çok yönlü fakat pek fazla insan diğer kullanımlarını bilmiyor.


Bebek şampuanını bu 8 farklı alanda kullanabilirsiniz

  1. Temizleme fırçaları

Makyaj fırçalarını temizliği de oldukça önemlidir. Her gün kullanılan bu fırçaların bakımı için bebek şampuanlarından faydalanabilirsiniz. Küçük bir kaseyi ılık suyla doldurun ve bir kaç damla bebek şampuanı ekleyin. Fırçaları içerisine koyun ve tüylerini güzelce temizleyin. Durulayın ve kurumalarını bekleyin.

2. Ayakkabıları parlatmak

Pamuklu bir bez üzerine dökeceğiniz bir miktar bebek şampuanı yardımıyla ayakkabılarınızı cilalayabilirsiniz.

3. Metalleri parlatmak

Birkaç damla bebek şampuanı ile biraz kabartma tozu karıştırın. söz konusu metali bir fırça yardımıyla bu karışım ile fırçalayın. Yeni gibi olacaktır.

4. Fermuar

Pantolon ve ya çantalardaki fermuarlarınız pürüzsüz çalışmıyor mu? bir kaç damla bebek şampuanı kullanmayı deneyin.

5. Küçülmüş kazakları eski haline getirmek

Yanlış bir yıkama sonucu küçülmüş kazaklarınızı eski haline getirebilirsiniz. Bir kovayı ılık su ile doldurun ve bir kaç damla bebek şampuanı ekleyin. Küçülmüş kazağınızı içerisinde 10-15 dakika kadar bekletin.  Daha sonra kazağı düz bir yüzeye koyun çekmeye başlayın. Eski boyutuna gelecektir.

6. Lekeleri çıkarmak

Beyaz gömleğinizde sarı sarı ter lekeleri mi var? Üzülmeyin,hemen lekenin üzerine bebek şampuanı dökün. 15 dakika kadar bekletin. gömleği durulayın. Lekeler gitmiş olacaktır. ( Ter lekelerinden bu yöntemle kurtulabilirsiniz başlıklı yazımızı da okuyabilirsiniz.)

7. Araba temizlemek

Arabanızdaki yağ ve kirleri,bir kova suya ekleyeceğiniz bol miktarda bebek şampuanı yardımıyla kolayca temizleyebilirsiniz.

8. Tarak/ Saç fırçası temizlemek

Bir miktar ılık su içerisine ekleyeceğiniz bir miktar bebek şampuanı ile kirlenmiş tarak ve fırçalarınızı rahatlıkla temizleyebilirsiniz. Su içerisinde bir miktar bekletin ve daha sonra bir havluyla kurulayın.

Biraz sirke kullanarak yapabileceğiniz 8 pratik temizlik başlıklı yazımız da ilginizi çekebilir.

 

 

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir