BANYO FAYANSLARINIZI BU KARIŞIMLA TERTEMİZ YAPIN

Banyo fayanslarınızı bu karışımla tertemiz yapın!

fayans temizliği

fayans temizliği

Banyoda özellikle derz arası temizliği oldukça zor olabilir. Fayanslar düz ve pürüzsüz yüzeylerdir ve temizliği kolaydır.Ancak derz aralarındaki boşluklar nemi,yağı ve kiri emer.

Banyo fayanslarınızı bu karışımla tertemiz yapın!

Peki derz aralarını nasıl temizleyebileceğinizi, o kirli görüntüden nasıl kurtulabileceğinizi biliyor musunuz?

Öncelikle,her temizlik ipuçlarında bahsettiğimiz gibi, kimyasal ve yıpratıcı malzemelerden önce doğal olanı deneyin. Hem bütçeniz için hem temizleyeceğiniz yerin kolay yıpranmaması adına,hem de sağlığınız için daha iyi olacaktır.


Derz arası temizliği için ihtiyacınız olacak malzemeler:

Temizlemek istediğiniz alanı sıcak su ile ıslatın ve fırça yardımıyla araları fırçalayın. Böylece önce yüzeydeki kirliliği temizleyeceksiniz. Ardından 2 ölçü karbonat ile 1 ölçü hidrojen peroksit ile bir macun oluşturun. eğer mutfaktaki fayansları temizlemek istiyorsanız içerisine bir kaç damla da bulaşık sabunu ekleyin. Karışımı temizlemek istediğiniz derz aralarına güzelce sürüp 10-15 dakika bekletin. Ardından fırça yardımıyla fırçalamaya başlayın. Daha sonra fayansları ılık su ile durulayın. Suya bir kaç damla bulaşık deterjanı ekleyip,sünger ya da bez yardımıyla tamamen temizleyebilirsiniz.



Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir