4 Yufka Aynı Anda Açıp Aynı Anda Pişireceksiniz

Spread the love
  •  
  •  
  • 100
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
4 Yufka Aynı Anda Açıp Aynı Anda Pişireceksiniz
4 Yufka Aynı Anda Açıp Aynı Anda Pişireceksiniz

Böyle yufka açmayı ve pişirmeyi eminim daha evvel hiç görmediniz sevgili hanımlar.4 adet yufkayı aynı anda açıp aynı anda pişireceksiniz.

O da nasıl olacak ?dediğinizi duyar gibi olduk.Evet oluyor!Aşağıda videoda da nasıl yapıldığını detaylı olarak izleyebilirsiniz..


İlk olarak bir kaba 2 bardak unu koyun ve tuz ilave edip üzerine yarım su bardağını ilave ederek yoğurmaya başlıyorsunuz.Yumuşak ele yapışmayan bir hamur elde edin.

Daha sonra hamurunuzu bir poşete koyun ve buzdolabında 30 dakika bekletin.Buzdolabında 30 dakika beklettikten sonra hamurunuzdan 24 tane bezeler yapın.

Şimdi sıra geldi bu bezeleri açmaya.Yine tezgahta bu bezeleri tek,tek çay tabağı büyüklüğünde açıyorsunuz. ve bir yerde üzeri bezle kapalı olarak bekletiyorsunuz.24 adet bezeyi de çay tabağı büyüklüğünde tek,tek açın.

Daha sonra diğer yanda yufkaları pişireceğiniz tavanın tabanı genişliğinde yuvarlak olacak şekilde 2 adet yağlı kağıt hazırlayın.Açtığınız bezeden 1 tane alın ve üzerini az miktar yağlayıp,un serpin ve 2. çay tabağı büyüklüğündeki hamuru üzerine koyun.Tekrar yağ serpin ve hamurun her yerine gelmesini sağlayıp yine üzerine un serpin ve diğer açtığınız hamuru yerleştirin.

Bu şekilde 4 adet çay tabağı büyüklüğündeki hamurun üzerine yağlı kağıdın diğerini kapatın.Yağlı kağıdın diğer parçasıda hamurun altında olacak.Ve hamurunuzun merdane yardımı ile yağlı kağıdı çevire,çevire yağlı kağıdın büyüklüğüne gelmesini sağlayın.

Tam yağlı kağıt büyüklüğüne geldiğinde ise orta ısıdaki tavanızda yağlı kağıt ile birlikte hamurlarınızı alt üst ederek pişiriyorsunuz.Yarım dakika olarak 2 tarafı da pişirin.

Pişer pişmez ocaktan ve sıcakken yağlı kağıttan çıkarın ve kat kat olacak şekilde 4 adet yufkayı birbirinden ayırın ve bir bez ile üzerlerini örtün.İnanın bu tarif ile yufka açamayan kalmayacaktır.

4 Yufka Aynı Anda Açıp Aynı Anda PişireceksinizBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir